MUŽI - Extraliga - 3. kolo - 22. 09. 2024 12:00hod
FBK NIŽNÁ
9:4
(3:2, 2:1, 4:1)
ŠK 1. FBC TRENČÍN

5. Bulejčík (N.Ondrášik) – 1:1, 9. Peško (Bulejčík) – 1:2, 22. Peško (Bulejčík) – 3:3, 51. Bulejčík (A.Rendl) – 8:4 (P)

Zostava ŠK 1. FBC TRENČÍN

Klobučník – Mikolka, Habánek, N.Ondrášik 0+1, Košinár, R.Sága, Dohál – T.Krajčovič, Hatala, A.Rendl 0+1, Babík, Peško 2+0, Bulejčík 2+2, G.Královič, M.Kyselica, Sleziak, K.Kováčik. Tréneri: Jouni Olavi Juurela, Juraj Lamačka

7:7

1:1

0:1

KUČERA - KUBAŠČÍK

29:21

52

Začali sme podobne ako v piatok, hneď z prvého útoku sme inkasovali. Ďalších pár minút sa hralo bez vyložených šancí, tú prvú našu sme hneď využili na vyrovnanie, keď zblízka prekonal Kepštu Bulejčík. O minútu nato dostal dvojnásobný dvojminútový trest Krajčovič, no domáci početnú výhodu nezužitkovali. Naopak, Peško nás v oslabení dostal do vedenia. Aj v ďalších minútach si vynútili miernu iniciatívu domáci a v 13.minúte krížnou strelou vyrovnali. Od 16. minúty sme hrali opäť v oslabení pri vylúčení Košinára a tento náš trest už domáci využili na získanie jednogólového vedenia. Tri minúty pred sirénou kryl ešte Kepšta nebezpečnú dorážku Rendla.

Druhú tretinu sme zahájili lepšie my, po šikovnej Bulejčíkovej prihrávke spoza bránky vyrovnal už v 2.minúte Peško. Potom nasledovala séria vylúčení a na ihrisku plno nervozity. Našu nasledujúcu početnú prevahu sme nevyužili a o chvíľu na to sme pykali, keď nekrytý Reguly zblízka prekonal Klobučníka. Onedlho na to dostali domáci výhodu presilovej hry o dvoch hráčov, keď diskusia rozhodcov s kapitánmi ohľadne trestu trvala dlhšie ako niektoré vystúpenia v našom parlamente. Dlhé oslabenie sme skvele ubránili, dokonca aj to nasledovné pri dvojnásobnom vylúčení Peška. V 32. minúte sme dostali dvojminútovú výhodu presilovky aj my, ale naša koncovka bola žalostná. O niečo viac šancí si vypracovali vo zvyšnom čase domáci a v poslednej minúte zvýšili svoj náskok na dvojgólový. Táto tretina veľa florbalu nepriniesla, viac sa diskutovalo ako hralo a od piatej minúty sa prakticky nehralo v rovnovážnom stave. Z prvých štyridsiatich minút sme odohrali takmer polovicu v oslabení.

Posledná minúta druhej tretiny a tá prvá z tej záverečnej sa ukázali ako zlomové a rozhodujúce na ďalší priebeh zápasu. V 16. sekunde sme totiž prehrávali už o tri góly a to určilo jeho ďalší ráz. Trvalejší tlak na súperovu bránku sme si vypracovať nedokázali, naopak, inkasovali sme pomerne rýchlo ďalšie dva góly. Za prakticky rozhodnutého stavu sme aj my dostali výhodu viacerých presilových hier, využili sme však len tú prvú, o dvoch hráčov. Okolo každého vylúčenia domácich sa zasa živo diskutovalo. V záverečných dvoch minútach sme sa ešte pokúsili prikrášliť výsledok v power play, ale výsledkom bol len deviaty gól do našej prázdnej bránky.

Ani v druhom víkendovom zápase sme si teda body nepripísali, ani náš výkon nebol príliš oku lahodiaci. Stále priveľa chýb v defenzíve a nepresná koncovka. Musíme byť ale trpezliví a vydržať, kým si to všetko nové poriadne „sadne“. Príležitosť na nápravu budeme mať už o necelý týždeň, v sobotu 28. septembra v Dubnici n/V. Začiatok zápasu je o 17,00 hod.

ŠK 1. FBC TRENČÍN: Jouni Olavi JUURELA: Dnes bolo naše sústredenie na zápas rovnaké ako v minulom zápase. Zápasiť s vlastnými hlavami nie je jednoduché. Naše i súperove silné a slabé stránky boli jasné a vedeli sme o nich pred zápasom. Takmer každú tretinu však začíname rýchlymi inkasovanými gólmi, takže naša koncentrácia nebýva v začiatkoch dostatočná. Boli sme dnes príliš veľakrát vylúčení na to, aby sme mohli vyhrať. Súper chcel na ihrisku vytvoriť chaos a ošiaľ a my sme ho v tom podporovali. S takým súperom sa takto vyhrať nedá. Našťastie sa sústredenie a mentalita v športe dajú naučiť. Začína to od tréningov. Ďalší týždeň je nová šanca, aby sme sa zamerali práve na vypracovanie nášho sústredenia a mentálnej sily na lepšiu úroveň. Sezóna sa iba začala a máme dosť času na to, aby sme túto situáciu zvrátili.“