MUŽI - Extraliga - 4. kolo - 28. 09. 2024 17:00hod
ŠK VICTORY STARS DUBNICA NAD VÁHOM
4:5sn
(1:3, 2:1, 1:0 - 0:0, 0:1)
ŠK 1. FBC TRENČÍN

3. Masár – 0:1 (P), 5. Bulejčík (Hatala) – 0:2, 13. Habánek (Bulejčík) – 1:3, 24. Bulejčík (Hatala) – 2:4, rozhodujúci sam. nájazd Hatala – 4:5

Zostava ŠK 1. FBC TRENČÍN

Klobučník – Dohál, Habánek 1+0, N.Ondrášik, Robota, J.Ondrášik, Košinár, A.Rendl – Mikolka, Hatala 1+2, Bulejčík 2+1, T.Krajčovič, Babík, Masár 1+0, Sleziak, M.Kyselica, K.Kováčik. Tréner: Jouni Olavi Juurela

3:5

3:1

0:0

Kružel – Drienka

36:28

435

Ani v Dubnici sme nemali do zápasu vstup ako z rozprávky. Na začiatku 2. minúty sme dostali výhodu presilovky po zlom striedaní domácich, ale už o 20 sekúnd musel likvidovať samostatný únik domácich po našej zbabranej rozohrávke Klobučník. Našu nemastnú-neslanú presilovku sme však napokon v závere využili, keď z nemožného uhla prekvapil domáceho brankára Masár. Boli sme potom lepším tímom, Bulejčík o dve minútky zvýšil na 0:2, no domáci Haluška po jednej z mála domácich príležitostí znížil. Odpovedali sme však rýchlo, po peknej kombinačnej akcii úspešne sa pohotovo presadil Habánek. Ďalšie dobré príležitosti sme však už nevyužili a pre ďalší priebeh zápasu to bola veľká škoda. Desať sekúnd pred skončením úvodnej časti dostali príležitosť druhej presilovky domáci a aj ju využili. Opäť sme však rýchlo „odskočili“ na rozdiel dvoch gólov, keď sa po šikovnej individuálnej akcii presadil Bulejčík. Žiaľ, ako sa ukázalo, bol to v zápase náš posledný gólový úder. Hra sa vyrovnala, domáci sa začali častejšie presadzovať a dostávať do šancí, Klobučník v bránke bol však spoľahlivý. Inkasoval už iba v oslabení, z toho raz hneď v úvode poslednej tretiny pri hre troch proti piatim. Hoci sa nám niektoré naše vylúčenia zdali problematické, rozhodujúce bolo, že domáci ich dokázali takmer bleskovo využiť. Nás naopak loptička neposlúchala, odskakovala nám, v sľubných príležitostiach sme ju nechávali za sebou, väčšina činností nám v útočnej zóne trvala pridlho. Kto čakal, že v poslednej tretine domácich predsa len „prevalcujeme“, hlboko sa mýlil. Naopak, práve oni boli nebezpečnejším tímom, častejšie sa dostávali k streľbe a mali aj oveľa vyloženejšie šance. V týchto momentoch sme mohli ruky i nohy bozkávať Klobučníkovi, ktorý vytiahol zo svojho arzenálu niekoľko vynikajúcich zákrokov a bol podľa nás na našej strane mužom zápasu. V predĺžení sa o víťazovi nerozhodlo, hoci sme mali posledné tri minúty výhodu početnej prevahy po dvoch vylúčeniach domácich hráčov. Naše presilovky boli však opäť statické a bez nápadu.

Rozhodnúť tak museli samostatné nájazdy, pri ktorých sa opäť vyznamenal Klobučník, ktorý kryl všetky tri domáce pokusy a tak o našom víťazstve rozhodol v druhej sérii Šimon Hatala. Získali sme teda nakoniec dva body. Dosť, či málo ? Pred zápasom by sa nám to určite málilo, ale podľa priebehu môžeme byť radi, že sme ich získali. Nebol to od nás totiž zďaleka ideálny výkon a hoci je o nás známe, že parkety nám „nesedia“, vyhovárať sa na to nemôžeme. Na druhej strane si treba uvedomiť, že tento tím je veľmi mladý a treba mať pri náraste jeho výkonnosti dostatok trpezlivosti. Možnosť na nápravu máme už v najbližšiu sobotu v Bratislave proti Snipers, ktorí zatiaľ neokúsili chuť víťazstva. Hrá sa v hale Slovenského hádzanárskeho zväzu, začiatok je o 18,00 hod.

ŠK 1. FBC TRENČÍN: Jouni Olavi JUURELA: „Dnes sme dokázali z Dubnice vziať iba dva body. Samozrejme nemôžme byť s týmto ziskom spokojní, no každý jeden bod bude na jar v konečnom účtovaní veľmi cenný. Nezáleží ako a z ktorých zápasov body prídu, každý z nich bude mať rovnakú váhu. Naša obrana dnes fungovala lepšie než v predošlých zápasoch, dokázali sme Dubnici narobiť problémy a tá nám častokrát odovzdávala loptičku zadarmo. Žiaľ, nedokázali sme to pretaviť do vyššieho počtu strelených gólov. Viac času sme strávili na lopte, čo je dobré. Stále však hľadáme balans v útočnej zóne, a to v ktorých chvíľach potrebujeme len jednoduchú podporu pre hráča na lopte a v ktorých sa musíme tlačiť do bránky. No v konečnom dôsledku mladý tím dokázal zvládnuť tlak z tesného priebehu zápasu a predĺženia. Každá skúsenosť ako dnešná je pre budúcnosť tak mladého tímu veľmi cenná. Tri body z ďalšieho zápasu a svet bude vyzerať oveľa svetlejšie. Pokračujeme v nastúpenej práci.“