DORASTENCI ZVLÁDLI PROTI TOPOĽČANOM ÚLOHU FAVORITA

Netradične v strede týždňa odohrali naši dorastenci vložený zápas 5.kola regionálnej súťaže proti FbO Žochár Topoľčany. Keďže pred zápasom bol medzi družstvami len trojbodový rozdiel, žiadne zaváhanie sme si vzhľadom k boju o postup do 1.ligy nemohli dovoliť. Do zápasu sme ale nastupovali ako vysoký favorit, na ihrisku sme túto úlohu zvládli a s prehľadom si aj napriek vlažnému začiatku pripísali na svoje konto tri body. Proti silnejšiemu súperovi by to ale stačiť nemuselo.

1.FBC TRENČÍN akadémia – FbO ŽOCHÁR TOPOĽČANY 12:1 (1:0,4:0,7:1)
5.kolo, 16.10.2024, Mestská športová hala Trenčín
Rozhodovali: Bulejčík – Masrna, vylúčení 2:3 (O.Kováčik, J.Boško), presilovky 1:0, oslabenia 1:0, pomer striel 35:9
Priebeh: 12. S.Timko (Ochránek) – 1:0, 23. Demitra (M.Bojda) – 2:0, 24. Jurica (O.Kováčik) – 3:0, 33. Ochránek (S.Halas) – 4:0, 38. Záň (S.Halas) – 5:0, 41. Ochránek (S.Halas) – 6:0 (O), 44. Ochránek (S.Halas) – 7:0 (P), 45. Ochránek (S.Timko) – 8:0, 46. Ochránek (Š.Štefančík) – 9:0, 49. Jurica (Demitra) – 10:0, 51. O.Kováčik (Jurica) – 11:0, 51. Š.Štefančík – 12:0,

Zostava: Bartuš – Záň 1+0, S.Halas 0+4, Panák, J.Boško, M.Bojda 0+1, O.Kováčik 1+1 – S.Timko 1+1, Ochránek 5+1, Obert, Hrnčiar, Š.Štefančík 1+1, Križan, Demitra 1+1, Matúš Jurík, Jurica 2+1. Tréneri: Norbert Ondrášik, Juraj Lamačka

Prvú tretinu sme pomerne ľahkovážne prehajdákali a hrali „profesorský“ florbal bez patričného nasadenia, o čom svedčí púhych päť striel na súperovu bránku. Po hlasnejšom trénerovom príhovore cez prvú prestávku došlo k prebudeniu, streľby pribúdalo a náš gólostroj sa roztočil. Rozhodujúci náskok sme získali veľmi rýchlo a tak mohli tréneri nechať odpočívať prvú formáciu a dať maximálnu príležitosť ďalším dvom „lajnám“. Škoda len pokazeného čistého konta brankára Bartuša po jednej z mála striel Topoľčancov za stavu 12:0.

Norbert Ondrášik, tréner: „Od úvodu sme pôsobili ľahkovážne a v tempe na pol plynu. Náš výkon ale postupne gradoval, za čo chcem chlapcov pochváliť. Aj keď to sústredenie a nasadenie by malo byť v budúcnosti bezpodmienečne od prvej minúty. Súpera sme nepoznali, ale dovolím si tvrdiť, že sme ho takmer nepustili z obranného pásma a nátlakovou hrou sme mu dokázali väčšinou loptu pomerne rýchlo odobrať. Naopak ale musím poznamenať, že sme ju často aj zbytočne strácali a odovzdávali súperovi. Ale to sme už chlapcom prízvukovali. Tešíme sa z bodového zisku, súperovi ďakujeme za zápas. A od zajtra pokračujeme v tvrdej práci, stále je čo zlepšovať.“