DO TUHÝCH BOJOV SA PUSTILI UŽ AJ NAŠI MALÍ PIRÁTI

Už aj posledná veková kategória, naši najmenší, otvorila svoje ligové brány. Pre veľkú väčšinu našich malých „Pirátov“ to boli ich prvé „ozajstné“ zápasy. Vlastne najskúsenejšími v našom drese boli tí najmladší – strážca našej bránky Leo Ďurmek (roč.2017) a ostrostrelec Samko Rendl (roč.2018). Aj keď na prvé víťazstvo si zatiaľ musíme počkať, nepochybujeme, že príde čoskoro. Zanietenosť a nadšenie detí bolo očividné a pohľad na ne radostný.

1.FBC TRENČÍN„Piráti“ –FBK AS TRENČÍN červení 11:17 (4:5,4:7,3:5)
1.kolo, 12.10.2024,Mestská športová hala Dubnica n/V
Rozhodovali: Drga – Huňa, pomer striel 26:44
Priebeh: 1. S.Rendl - 1:0, 5. Šrámek - 2:3, 8. S.Rendl - 3:5, 10. Martin Jurík (Martoň) - 4:5, 11. S.Rendl (Mihál) - 5:6, 14. Martoň - 6:7, 18. Mihál (S.Rendl) - 7:10, 19. S.Rendl - 8:10, 21. Mihál - 9:12, 22. Šrámek (S.Rendl) - 10:12, 25. Mihál (Šrámek) - 11:15

Zostava: L.Ďurmek – S.Rendl 4+2, Šrámek 2+1, Mihál 3+1, Oriešek, Bredchneider, Capák, Martoň 1+1, Jankovec, Martin Jurík 1+0. Tréner: Rastislav Timko

Skúsenejšiemu súperovi sme dlho úspešne vzdorovali, veď v polovici zápasu bolo ešte všetko úplne otvorené, prehrávali sme o jediný gólik. V závere sa nakoniec presadili hráči AS a naším cieľom teraz bude poctivým tréningom sa im priblížiť a nabudúce ich potrápiť viac.

1.FBC TRENČÍN„Piráti“ –FBK AS TRENČÍN bieli 4:9 (1:7,2:0,1:2)
2.kolo, 12.10.2024,Mestská športová hala Dubnica n/V
Rozhodovali: Majtán – Pasqualon, pomer striel 12:26
Priebeh: 2. S.Rendl - 1:1, 14. Martoň - 2:7, 16. Martoň - 3:7, 30. Mihál - 4:9

Zostava: L.Ďurmek – S.Rendl 1+0, Šrámek, Mihál 1+0, Oriešek, Martin Jurík, Capák, T.Pašš, Glevaňák, Martoň 2+0, Vychopeň. Tréner: Rastislav Timko

V zápase proti druhému súperovi, ktorým bol tentoraz „biely“ tím AS, nám ušla úvodná tretina, ktorá zápas rozhodla. Naši Piráti to však nezabalili, bojovali až do poslednej minúty a posledné dve tretiny v súčte vyhrali. Nevadí, Piráti, bojujeme ďalej !

Rastislav Timko, tréner: „Naše najmenšie nádeje sa vydali na svoju prvú „pirátsku výpravu“ a pre väčšinu z nich to bola premiéra v drese 1.FBC Trenčín. Na deťoch bola vidieť chuť aj nadšenie a ja pevne verím, že budeme spolu rýchlo napredovať. V oboch zápasoch naši najmenší ukázali bojovnosť a to aj napriek krátkemu času potrebnému na prípravu na zápasy, veď väčšina z nich prišla do klubu na začiatku septembra. Aj príkladná dochádzka na tréningy, ktorá zdobí túto kategóriu, je zárukou ich rozvoja. Samozrejme veľmi potrebná je aj podpora rodičov, začo im patrí veľké ĎAKUJEM. Nielen za podporu na tribúne počas zápasov, ale najmä za ich čas, ktorý obetujú pre rozvoj ich detí.“