DÔLEŽITÝ ŠESŤBODOVÝ VÍKEND NAŠICH JUNIOROV

Naši juniori nastupovali na prvé domáce zápasy s jednoznačným cieľom po prvý raz zabodovať, pretože 9. miesto v tabuľke nám určite nesvedčí. Po košických výbuchoch sa síce „vyhecovali“ v 3.kole k výbornému výkonu proti úradujúcemu majstrovi, na body to však tesne nestačilo. Súpermi na tento víkend boli Tsunami Záhorská Bystrica, ktorému sa na úvod tiež nedarilo k plnej spokojnosti a nováčik z Dubnice, ktorý sa zatiaľ javí ako najpríjemnejšie prekvapenie a šťuka súťaže. V juniorskej súťaži je však tipovať veľmi ťažké, výsledky sú závislé od toho, koľko hráčov juniorky štartuje za A-družstvo a koľko ich tréner uvoľní pre zápasy Macron extraligy juniorov. Oba zápasy počas tohto víkendu sme však zvládli a pripísali do tabuľky prvých šesť bodov. Pre pohodu v kabíne budú určite dôležité.

1.FBC TRENČÍN – TSUNAMI ZÁHORSKÁ BYSTRICA 8:4 (3:0,2:1,3:3)
4.kolo, 12.10.2024, Mestská športová hala Trenčín
Rozhodovali: Orság – Jursa, vylúčení 3:2 (Košinár, Hacek,Mikolka) + Košinár (FBC), Báb a Hudec (obaja Tsunami) na 10 min., presilovky 1:1, oslabenia 0:0, pomer striel 22:33
Priebeh: 10. K.Kováčik (M.Kyselica) – 1:0, 13. Mikolka (K.Kováčik) – 2:0, 15. M.Kyselica (Mikolka) – 3:0 (P), 28. Záň (Hacek) – 4:0, 39.Obert (Záň) – 5:1, 41. K.Kováčik (Večeřa) – 6:1, 47. Mikolka (Košinár) – 7:2, 57. Obert (Hacek) – 8:2

Zostava: Nováky – Večeřa 0+1, Košinár 0+1, Malko, S.Halas, Panák, Záň 1+1, J.Boško – Mikolka 2+1, M.Kyselica 1+1, K.Kováčik 2+1, Ondračka, Matej Jurík, Červeňan,S.Timko, Obert 2+0, Hacek 0+2, M.Bojda. Tréneri: Jouni Olavi Juurela, Juraj Lamačka

Prvá desaťminútovka sa niesla vo svižnom tempe, viacero dobrých streleckých pokusov zlikvidovali obaja brankári. V 10. minúte hostia svoju šancu nevyužili a z protiútoku otvoril skóre Kováčik. Keď o tri minúty po peknej kombinačnej akcii skóroval Mikolka, ovládli sme hru, do konca prvej časti sme ešte využili presilovú hru a zaslúžene viedli o tri góly.

Aj druhú tretinu sme začali výborne, už v prvých troch minútach sme nastrelili brvno i žŕdku súperovej bránky. Aj naďalej sme mali prevahu, ale aj pozorne bránili a v 28. minúte zvýšil Záň už na 4:0. Hostia mali prvú vážnejšiu šancu až v 31. minúte, Nováky sa však vyznamenal. V 35. minúte však hostia využili hrubú chybu v našej rozohrávke, keď sme im gól doslova naservírovali na zlatom podnose. Odvtedy ožili, mali aj ďalšie šance, Nováky bol však istý a spoľahlivý. V závere tejto časti ešte prestrelil obranu súpera i brankára Obert a zvýšil na zaslúžených 5:1.

Hneď v úvode záverečnej zlikvidoval brankár Tsunami dobrú strelu Mikolku, no už o desať sekúnd bol nútený kapitulovať po presnom zakončení Krištofa Kováčika. No hostia už o minútu znížili a aj z ďalšieho priebehu bolo zrejmé, že chcú so zápasom ešte dačo urobiť. Naša obrana hrala už oveľa benevolentnejšie, v tejto časti hry nás hostia jasne prestrieľali, no Nováky v bránke čaroval a tak gól sme po presnej strele Mikolku dali opäť my. Štyri minúty pred koncom zvýšil ešte na 8:2 Obert, no po zbytočných chybách v obrane sme do konca zápasu ešte dvakrát inkasovali a umožnili tak hosťom zo Záhorskej Bystrice uhrať prijateľný výsledok. Škoda poľavenia v poslednej tretine, pretože nebyť výkonu brankára mohol súper zápas ešte zdramatizovať.

Jouni Olavi Juurela, tréner: „“Dnešný zápas priniesol naše presvedčivé víťazstvo. Tsunami je veľmi dobrý tím, ktorý podal v zápase tiež dobrý výkon. Naša obrana bola veľmi kompaktná takmer 50 minút zápasu. Potom sme bohužiaľ trochu otvorili dvere pre súpera a ten sa dostal späť do hry, škoda toho. Inak sme boli efektívnejší v premieňaní šancí a na lopte sme hrali pokojne a disciplinovane. Veľmi dôležitá skúsenosť pre naše mužstvo. Tím dnes ukázal, že ak hrá FBC Trenčín zodpovedne v defenzíve a dostatočne jednoducho na lopte, budeme úspešní.“

1.FBC TRENČÍN – ŠK VICTORY STARS DUBNICA n/V 7:4 (4:4,3:0,0:0)
5.kolo, 13.10.2024, Mestská športová hala Trenčín
Rozhodovali: Fejko - Kubaščík, vylúčení 4:3 (Mikolka, Robota, Hacek, Obert), presilovky 1:0, oslabenia 0:0, pomer striel 23:26
Priebeh: 5. Mikolka – 1:1, 8. Mikolka (K.Kováčik) – 2:2, 17. Mikolka (K.Kováčik) – 3:3 (P), 18. Červeňan (Ondračka) – 4:3, 24.Košinár (M.Kyselica) – 5:4, 26. K.Kováčik (Mikolka) – 6:4, 35. Mikolka (Obert) – 7:4

Zostava: H.Kováč (21. Nováky) – Robota, Košinár 1+0, Večeřa, Panák, Záň, S.Halas, J.Boško – Mikolka 4+1, M.Kyselica 0+1, K.Kováčik 1+2, Ondračka 0+1, Matúš Jurík, Červeňan 1+0, S.Timko, Ochránek, Obert 0+1, Hacek. Tréner: Jouni Olavi Juurela

Začalo sa to gólovou kanonádou a skončilo gólovými suchotami. V prvej tretine padali góly ako na bežiacom páse a to zásluhou deravých obrán i neistých výkonov brankárov. Po prvých ôsmich strelách do priestoru bránky bol stav na ukazovateli skóre 3:3, pričom trikrát sme bol nútení doťahovať súperov jednogólový náskok a trikrát bol autorom vyrovnávajúceho gólu Andrej Mikolka. A keď sme šli v 18. minúte v zápase po prvý raz do vedenia, nechali sme súpera už o pár sekúnd ďalším gólom z kategórie „lacných“ opäť vyrovnať.

Od začiatku 2. tretiny nastúpil do našej bránky Nováky, pôsobil istým dojmom a až do konca zápasu si udržal čisté konto. Druhá časť hry začala tutovkou hostí, no v 4.minúte Košinár a v 6. minúte Kováčik po jednej z najkrajších akcií zápasu upravili skóre na 6:4. Miernu iniciatívu sme si udržali až do konca tejto časti hry a Mikolka svojím štvrtým gólom v zápase nás dostal už do trojgólového trháku.

Tretia tretina začala presilovkou hostí. Nevyužili ju síce, ale vytvorili si tlak, v ktorom pokračovali aj po jej skončení a prvých päť minút sme sa takmer nedostali za polovicu ihriska. Nováky v našej bránke bol však skvelý a svoje družstvo výrazne podržal. V záverečnej tretine nás hostia výrazne prestrieľali a z nášho tímu ostávalo zakončenie takmer výlučne na Andrejovi Mikolkovi. Gól však už do konca zápasu nepadol a tak sme si do tabuľky zaslúžene pripísali ďalšie tri body. Po bodových suchotách z prvých troch kôl nám šesť domácich bodov padlo veľmi vhod a chlapci si ich za bojovné výkony aj zaslúžili.

Jouni Olavi Juurela, tréner: „Zápas proti Dubnici zanechal vo mne zmiešané pocity. Víťazstvo je ale najdôležitejšie a zdvihne sebavedomie juniorského tímu. Prvá tretina bola vyrovnaná a plne sme sa prispôsobili chaosu, ktorý chcela Dubnica na ploche vytvárať. Od druhej tretiny sme dokázali zápas dostať pod svoju kontrolu a hrať systémom, ktorým sme chceli. Najlepšie momenty zápasu boli z našej strany dostatočné dobré, aby nám dnes zabezpečili víťazstvo. Dubnici sme nedovolili, aby hrala svojím štýlom hore-dolu a s častými brejkami. Juniori hrajúci aj za mužov boli počas víkendu výborní. Naša juniorka sa od zápasu s AS prezentuje dobrými výkonmi a výsledkami. Dúfam, že si udržíme nastavené tempo i náladu v kabíne a budeme naďalej tvrdo pracovať na tréningoch. Vďaka tomu môžeme pridať do našej hry ďalšie dobré veci.“