PROTI TSUNAMI SME SA STRELECKY NEPRESADILI

Konečne doma ! Po piatich zápasoch na ihriskách súperov, ktoré sa nie vždy skončili podľa našich predstáv, sa náš tím v sobotu 12.10. predstavil aj domácim divákom. Súpera na rozohratie sme však nemali priam ideálneho, Tsunami totiž nestratilo v prvých piatich zápasoch ani jediný bod a pomerne suverénne sa usadilo na špici tabuľky. Opäť teda raz zápas, v ktorom sme mali od úlohy favorita dosť ďaleko, zároveň však aj obrovská výzva popasovať sa so súperom, ktorému to práve „šľape“ priam ideálne. Aj keď sme favorita potrápili, bodovo sme vyšli opäť naprázdno. Nepochybujeme však, že počas reprezentačnej prestávky popracujeme na veciach, kde nás „tlačí topánka“ a aj výsledky prídu. Veríme, že aj fanúšikovia nám zachovajú svoju priazeň, lebo len trpezlivosť ruže prináša.

1.FBC TRENČÍN – TSUNAMI ZÁHORSKÁ BYSTRICA 1:2 (0:1,0:1,1:0)
6.kolo, 12.10.2024, Mestská športová hala Trenčín, 250 divákov
Rozhodovali: Kružel - Drienka, vylúčení 1:1 (Mikolka), presilovky 0:0, oslabenia 0:0, pomer striel 15:22
Priebeh: 60. A.Rendl (Hatala)

Zostava: Klobučník – N.Ondrášik, M.Kyselica, Robota, A.Rendl 1+0, Dohál, J.Ondrášik, Večeřa, Košinár – G.Královič, Hatala 0+1, Bulejčík, Mikolka, Peško, Masár, Sleziak, Babík, Duran, K.Kováčik. Tréneri: Jouni Olavi Juurela, Juraj Lamačka

Prvú šancu v zápase si vypracovali v 4. minúte hostia a Klobučník zaznamenal svoj prvý úspešný zásah. O dve minúty si v dobrom postavení nespracoval loptičku Bulejčík a prvý dotyk v šanci zradil aj Babíka. A to bolo charakteristické pre celý priebeh tretiny. Hra bola pomerne vyrovnaná, presnej streľby však bolo na oboch stranách ako šafránu (pomer striel 4:6). Treba však podotknúť, že hráči Tsunami zakončovali nebezpečnejšie a z lepších streleckých pozícií. Jedinú presilovú hru sme nezužitkovali, naopak, v 17. minúte stačila chvíľa nepozornosti po štandardke a hostia šli do vedenia.

Aj druhú tretinu začali aktívnejšie hostia, pri ich presilovke pomohlo Klobučníkovi brvno. V 7.minúte nepremenil dve šance za sebou Hatala, keď prvú zlikvidoval brankár Rieger a druhé jeho zakončenie skončilo nad bránkou. Ťažšie zásahy musel zo svojho arzenálu vyťahovať opäť veľmi spoľahlivo chytajúci Klobučník, no v 14. minúte bol nútený predsa len kapitulovať po strele Baláža. V závere mal ešte sľubnú príležitosť Královič, ale nepremenil.

Záverečné dejstvo sme začali aktívnejšie a vypracovali si aj šance, naše zakončenie v nich však bolo žalostné, alebo dokonca žiadne. Už v úvodnej minúte sa pred Riegerom ponúkali dvaja naši hráči, nebolo z toho ale nič. V 3. minúte sa sám rútil na Riegera Bulejčík, ale minul. V 6. minúte chytil brankár hostí aj tutovku Královiča. Herne bola táto časť z našej strany jasne najlepšia, ale bez streľby a presného zakončenia sa zápasy vyhrávať nedajú. Viac ako dve minúty pred koncom siahol tréner Juurela k hre bez brankára, gól Andreja Rendla 19 sekúnd pred koncom však už prišiel príliš neskoro. Lídra sme teda potrápili, ale prišli sme o ďalšie tri body. Pätnásť striel na bránku, z ktorých bola snáď polovica len „propagačných“, je na zápas príliš málo, aj keď to bol zápas proti lídrovi tabuľky.

HLASY PO ZÁPASE:

Šimon HATALA, hráč ŠK 1.FBC Trenčín: „Vedeli sme, že to bude ťažký zápas. Snažili sme sa čo najviac dostať do striel, bohužiaľ sme sa do tých gólových situácii nedostávali počas celého zápasu do takého počtu, ako by sme chceli. Že gól padol na konci už bolo v podstate jedno, pravdepodobnosť už bola nízka. No stále sme si verili, že sa nám za 19 sekúnd podarí dať aj druhý, čo sa bohužiaľ nepodarilo. “

Tomáš JURICA, hráč Tsunami Záhorská Bystrica: „Dnešný zápas bol veľmi náročný. Dovolám si povedať, že zatiaľ najnáročnejší v sezóne. Bol to taktický boj o každý centimeter ihriska. Chcem pochváliť aj súpera a poďakovať mu za veľmi dobrý zápas. Naozaj boli veľmi dobre pripravení, avšak myslím si, že my sme boli o ten jeden gól lepším tímom.“

Jouni JUURELA, tréner ŠK 1.FBC Trenčín: „Myslím, že ak sa nám podarí nájsť balans, nakoľko sme v poslednom zápase dali 11 gólov a dnes iba 1, ak nabudúce dáme 6, podarí sa nám vyhrať. Sezóna sa nám nezačala tak, ako sme chceli. Samozrejme musíme zapracovať aj na bránení, ale aj na útočení. Dnešným cieľom bolo, aby sa nám podarilo zavrieť dvere v našej obrane, no naneštastie boli dnes dvere zavreté aj v útoku.“

Dárius SIHEĽSKÝ, tréner Tsunami Záhorská Bystrica: „Pocity po dnešnom zápase sú samozrejme dobré. Preukazuje sa to, čo v poslednom období s mužstvom robíme. Zatiaľ som spokojný, i keď dnešný zápas nebol dokonalý. Hráčom trochu nesedela palubovka, ale na to sa nemôžme vyhovárať. Aj vďaka nej nám možno Trenčín nedal dôležité góly. “