MLADŠÍ ŽIACI ZABRALI A BODOVALI NAPLNO

Druhý majstrovský turnaj v kategórii mladších žiakov sa uskutočnil v Partizánskom. Po dvoch našich úvodných remízach na nás čakali súperi papierovo silnejší, je preto potešiteľné, že tentokrát tím vracia domov s plným bodovým ziskom. A ešte viac nás teší, že náš výkon stúpol s kvalitou súperov, hoci „vypustenia“ zápasov, ako to bolo v závere prvého zápasu proti Púchovu, by sa nám v budúcnosti nemuselo vyplatiť. A víťazstvo v derby je samozrejme vždy cenné, najmä keď sa zrodí v kvalitnom, slušne hranom zápase, v ktorom oba tímy idú až na doraz.

FBK PÚCHOV - 1.FBC TRENČÍN akadémia 3:5 (2:4,1:0,0:1)
3.kolo, 05.10.2024,Mestská športová hala Partizánske
Rozhodovali: Bradáč – Švajčík, vylúčení 4:1 (Molnar), presilovky 0:0, oslabenia 0:0, pomer striel 23:14
Priebeh: 2. Grofik - 0:1, 3. Kalnássy (Grofik) - 0:2, 7. M.Timko (Kalnássy) - 0:3, 8. J.Hudec (M.Hudec) - 0:4, 35. Kalnássy (J.Gavenda) - 3:5

Zostava: Vojtech (19. G.Mateják) – T.Lím, Sučanský, D.Polhorský, M.Hudec 0+1, J.Hudec 1+0, G.Kováč, Svintsitsky, Kalnássy 2+1, M.Timko 1+0, Grofik 1+1, Štefančíková, Molnar, Kmeť, D.Minárik, Š.Bellan, T.Bojda, Sersen, J.Gavenda 0+1. Tréneri: Šimon Hatala, Jakub Ondrášik

Po úvodných dvoch remízach sme sa uplynulý víkend v Partizánskom chceli ukázať v lepšom svetle a teda sme cestovali plní odhodlania. V prvom zápase hracieho dňa sme sa stretli s tímom FBK Púchov. Úvodná osemminútovka nám vyšla na výbornú, keď po kombinácii bratov Hudecovcov bol náš náskok už štvorgólový. Po prvej tretine prišlo k miernemu uspokojeniu a mnohým vylúčeniam na oboch stranách, čo viedlo k rozkúskovanej hre. Súper nám dokázal streliť tri góly v rade, na čo ale zareagoval Dominik Vojtech v našej bráne, ktorému sa podarilo chytiť nájazd súpera, čo nás dokázalo opäť trochu ukľudniť a postaviť sa späť na nohy v zápase. V polovici stretnutia prišiel do brány Mateják, ktorému sa podarilo udržať čisté konto po celý čas. V 35. minúte pridal ešte svoj druhý gól v zápase Kalnássy a následne už sme sa snažili kontrolovať dvojgólové vedenie.

FBK AS TRENČÍN červení - 1.FBC TRENČÍN akadémia 4:5 (1:3,2:2,1:0)
4.kolo, 05.10.2024,MŠH Partizánske
Rozhodovali: Bradáč – Švajčík, bez vylúčených, pomer striel 18:24
Priebeh: 6. J.Hudec (T.Lím) - 1:1, 8. T.Lím (Grofik) - 1:2, 8. M.Hudec (Kalnássy) - 1:3, 23. J.Hudec - 3:4, 23. M.Hudec (M.Timko) - 3:5

Zostava: G.Mateják (19. Vojtech) – Lendvay, Štefančíková, Grofik 0+1, T.Lím 1+1, J.Hudec 2+0, Sučanský, Svintsitsky, Kalnássy 0+1, M.Hudec 2+0, M.Timko 0+1, G.Kováč, J.Gavenda, Š.Bellan, D.Minárik, T.Bojda, Kmeť, Sersen, D.Polhorský. Tréneri: Šimon Hatala, Jakub Ondrášik

Druhým zápasom bolo stretnutie s našim trenčianskym rivalom FBK AS Trenčín „červení“. Vedeli sme, že tento duel nás môže naozaj preveriť, na akej úrovni pripravenosti sa aktuálne nachádzame. V úvode sa súper ujal vedenia, na čo sme ale dokázali rýchlo reagovať tromi rýchlymi gólmi a po úvodnej časti sme viedli 3:1. Zápas sa od úvodu niesol vo vysokom tempe a nasadení oboch tímov, čo nášmu tímu sedelo, lebo sme po troch nemastných-neslaných zápasoch predviedli ako naozaj florbal hrať vieme. V druhej tretine sa na nás súper dokázal dotiahnuť, ale koncom tretiny sa najskôr Juraj a potom Michal Hudecovci postarali o obnovenie nášho dvojgólového vedenia. Do poslednej tretiny sme šli teda s vedením 5:3 a s vedomím, že máme zápas vo vlastných rukách. Obranná činnosť fungovala takmer na výbornú, obetavo sme zblokovali množstvo striel a dokázali narúšať súperovu rozohrávku. V poslednej časti hráči AS už len skorigovali výsledok na 5:4 a nám sa teda podarilo pripísať druhé víťazstvo v sezóne.

Šimon Hatala, tréner: „Po úvodnom hracom víkende sme všetci mali chuť niečo zmeniť a pripísať si v Partizánskom prvé víťazstvá. V úvodnom dueli bolo vidieť nasadenie našich hráčov v prvej tretine, ktorú sme vyhrali 4:0, no potom akoby sme si povedali, že už to máme vyhraté. Našťastie nám pomohli v tomto zápase výrazne aj brankári a podarilo sa nám pripísať úvodné víťazstvo. V zápase proti FBK AS Trenčín „červení“ som ja osobne bol plný očakávaní, čo naozaj dokážu predviesť naši hráči/hráčky v tomto zápase. Na všetkých bolo vidieť ich zanietenie a nasadenie už od úvodných minút zápasu, čo sa nakoniec prejavilo aj na výsledku. Podstatné ale bolo, že som prvýkrát videl, ako vedia naozaj hrať a potvrdili moju mienku o nich. Dokázali plniť všetky taktické aj technické pokyny plus tam každý pridal niečo svoje a potom sa dostavil aj výsledok. Celkove dvojzápas v Partizánskom hodnotím kladne z pohľadu šiestich bodov a herného prejavu v druhom zápase. Musíme sa ale odnaučiť „vypínanie“ v zápasoch, v ktorých vyhrávame o väčší počet gólov, aby nám tieto zápasy zbytočne neutekali pomedzi prsty.“