BRNO OPEN GAME 2024 / UŽITOČNÁ BRNENSKÁ KONFRONTÁCIA NAŠICH DORASTENCOV

Bodkou za končiacou sezónou bola pre družstvo dorastencov účasť na tradičnom turnaji BRNO OPEN GAME. V tejto vekovej kategórii štartovalo rovných 50 tímov. Boli rozdelené do desiatich skupín, do play off postupovali všetky, najlepších štrnásť priamo do druhého kola. Hralo sa vo formáte 2x15 minút, v play off 2x20 minút. Každý tím mal tak záruku odohratia minimálne piatich zápasov.

Pre naše družstvo to však nebola bodka v pravom zmysle slova, ale naopak, začiatok prípravy. Nastúpili sme teda až na dve výnimky s kádrom, s ktorým by mali tréneri počítať aj v budúcej sezóne. Bola to preto veľmi užitočná konfrontácia.

Víťazom turnaja sa stal Tatran Střešovice, ktorý zvíťazil vo finále 3:1 nad Bulldogs Brno black.

Prehľad jednotlivých výsledkov nášho tímu:

1.FBC TRENČÍN akadémia – OREL BRNO ŘEČKOVICE „B“ 6:1 (4:0)
20.6.2024, zápas základnej skupiny, 1.kolo, hala Sportpoint Brno
Priebeh: 3. O.Kováčik (Križan) – 1:0, 8. M.Jurík – 2:0, 9. S.Timko (Seb. Halas) – 3:0, 13. Pösinger (Križan) – 4:0, 17. Jurica (M.Jurík) – 5:1, 21. Jurica (R.Sága) – 6:1
Zostava: H.Kováč (13. Borot) – R.Sága 0+1, Seb.Halas 0+1, Pösinger 1+0, O.Kováčik 1+0, J.Boško – Ochránek, S.Liška, Jurica 2+0, S.Timko 1+0, M.Jurík 1+1, Križan 0+2, Obert, Kakody, Kopčan

FLORBAL HOLEŠOV – 1.FBC TRENČÍN akadémia 1:18 (0:13)
20.6.2024, zápas základnej skupiny, 2.kolo, Sportovní hala Modřice
Priebeh: 2. S.Timko (Seb.Halas) – 0:1, 3. Kakody (O.Kováčik) – 0:2, 7. Križan (Obert) – 0:3, 7. M.Jurík (Jurica) – 0:4, 8. Ochránek (Seb. Halas) – 0:5, 9. Kakody (Križan) – 0:6, 12. Ochránek (S.Liška) – 0:7, 12. Križan (Kakody) – 0:8, 13. Križan (Obert) – 0:9, 14. Jurica (M.Jurík) – 0:10, 14. Seb.Halas – 0:11, 15. R.Sága (S.Liška) –
0:12, 15. Obert (Kakody) – 0:13, 18. Seb.Halas (O.Kováčik) – 0:14, 19. Obert (O.Kováčik) – 0:15, 23. Ochránek (S.Liška) – 0:16, 28. R.Sága (J.Boško) – 0:17, 29. J.Boško (R.Sága) – 1:18
Zostava: H.Kováč (7. Borot) – R.Sága 2+1, Seb.Halas 2+2, Pösinger, O.Kováčik 0+3, J.Boško 1+1 – Ochránek 3+0, S.Liška 0+3, Jurica 1+1, S.Timko 1+0, M.Jurík 1+1, Križan 3+1, Obert 2+2, Kakody 2+2, Kopčan

OLYMP FLORBAL POSEIDON – 1.FBC TRENČÍN akadémia 2:5 (1:4,1:1)
21.6.2024, zápas základnej skupiny, 3.kolo, Sportovní hala Maloměřice
Priebeh: 2. Kakody (Križan) – 0:1, 3. Ochránek (Seb.Halas) - 1:2, 8. Seb. Halas (S.Liška) – 1:3, 15. Ochránek (S.Liška) – 1:4, 28. Seb.Halas (S.Timko) – 2:5 (P)
Zostava: H.Kováč – R.Sága, Seb.Halas 2+1, Pösinger, O.Kováčik, J.Boško – Ochránek 2+0, S.Liška 0+2, Jurica, S.Timko 0+1, M.Jurík, Križan 0+1, Obert, Kakody 1+0, Kopčan

1.FBC TRENČÍN akadémia – SOKOL BRNO I Gullivers Black 0:0
21.6.2024, zápas základnej skupiny, 4.kolo, Sportovní hala Maloměřice
Zostava: H.Kováč – R.Sága, Seb.Halas, Pösinger, O.Kováčik, J.Boško – Ochránek, S.Liška, Jurica, S.Timko, M.Jurík, Križan, Obert, Kakody, Kopčan

0

Základnou skupinou sme prešli bez prehry, keď v záverečnom zápase o prvenstvo proti domácim „Guliverom“ sa zrodila kuriózna bezgólová remíza. Prvé dve stretnutia proti papierovo slabším súperom sme zvládli s prehľadom, pričom proti Holešovu to bola najmä v prvom polčase z našej strany hotová kanonáda. Zvládli sme aj prvý „vážny“ zápas proti pražskému Poseidonu, keď rozhodujúci náskok sme si vybojovali už v jeho prvej časti. Náš záverečný zápas v skupine nepriniesol gólový zásah ani na jednej strane, čo stačilo obom tímom na postup priamo do 2.kola play off. Výhodou domácich bolo, že vedeli, koľko gólov majú nastrieľať v poslednom kole slabšiemu súperovi, aby im to stačilo v skupine na prvé miesto.

1.FBC TRENČÍN akadémia – FBC DRACI ŘÍČANY 4:3 (2:2,2:1)
22.6.2024, play off, 2.kolo, Sportovní hala Tuřany
Priebeh: 6.Ochránek (S.Timko) – 1:1, 13. Obert (M.Jurík) – 2:1, 24. R.Sága (Ochránek) – 3:2, 38. Ochránek (S.Liška) – 4:3
Zostava: H.Kováč – R.Sága 1+0, Seb.Halas, Pösinger, O.Kováčik, J.Boško – Ochránek 2+1, S.Liška 0+1, Jurica, S.Timko 0+1, M.Jurík 0+1, Križan, Obert 1+0, Kakody, Kopčan
Prvý zápas vyraďovacej časti sme proti zdatnému súperovi takticky zvládli. Zdatný súper dokázal dvakrát vyrovnať, no nenechali sme sa tým rozhodiť a na oba góly sme dokázali odpovedať rovnakou mincou. Víťazný gól strelil dve minúty pred koncom náš najlepší strelec na turnaji, sedemgólový Michal Ochránek.

SOKOL KRÁLOVSKÉ VINOHRADY – 1.FBC TRENČÍN akadémia 4:1 (0:0)
22.6.2024, play off, osemfinále, Sportovní hala Tuřany
Priebeh: 22. Obert (Kakody) – 0:1
Zostava: H.Kováč – R.Sága, Seb.Halas, Pösinger, O.Kováčik, J.Boško – Ochránek, S.Liška, Jurica, S.Timko, M.Jurík, Križan, Obert 1+0, Kakody 0+1, Kopčan
Aj osemfinálový zápas bol úplne vyrovnaný. Po takticky vedenom bezgólovom prvom polčase sme šli dokonca krátko po prestávke do vedenia, no Vinohrady otočili priebeh dvoma gólmi medzi 27.-29. minútou. Vyrovnanie viselo dlho na vlásku, v záverečných minútach sme už hrali vabank, no naša snaha nakoniec korunovaná úspechom nebola a v poslednej dvojminútovke sme dvakrát sme inkasovali.

Na turnaji štartovali: Hugo Kováč, Matúš Borot – Richard Sága (3+2), Sebastián Halas (4+4), Boris Pösinger (1+0), Oliver Kováčik (1+3), Jakub Boško (1+1) – Michal Ochránek (7+1), Samuel Liška (0+6), Lukáš Jurica (3+1), Samuel Timko (2+2), Matúš Jurík (2+3), Tomáš Križan (3+4), Richard Obert (4+2), Šimon Kakody (3+3), Patrik Kopčan. Tréneri: Norbert Ondrášik, Juraj Lamačka

Norbert Ondrášik, tréner: „Naše účinkovanie na turnaji hodnotím veľmi pozitívne. Konfrontácia so zahraničnými klubmi je pre nás veľmi potrebná. Turnaj nám ukázal naše nedostatky ale predovšetkým aj pozitívne stránky. Pomôže nám to pri tvorbe nového kolektívu, čo považujem za veľmi dôležité. Preto som presvedčený, že tento turnaj splnil svoj cieľ. Prebojovali sme sa do osemfinále. Odohrali sme štyri výborné zápasy, ktoré nám priniesli nové dôležité skúsenosti. Chcel by som sa poďakovať rodičom, že umožnili chlapcom do Brna vycestovať, organizátorom, nášmu klubu a taktiež chlapcom za predvedené výkony.“